Prof.Dr.Mahmut ÇİVİLİBAL

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları / Çocuk Nefrolojisi Uzmanı

Özgeçmiş

1966 yılında Van’da doğdum. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1990’da mezun oldum. Kahramanmaraş Merkez Ilıca Sağlık Ocağındaki devlet hizmeti yükümlülüğü sonrası bir yıl İstanbul Bakırköy Devlet Hastanesi Acil Servisinde pratisyen hekim olarak çalıştım.


1992-1996 yıllarında Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlık eğitimi aldım ve ardından aynı klinikte uzman olarak çalıştım. 2004-2007 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Çocuk Nefrolojisi yan dal eğitimi sonrası yeniden atandığım Haseki EAH’ne Çocuk Nefrolojisi ve Çocuk Periton Diyalizi ünitelerini kurdum.


2010 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doçenti, Çocuk Kliniği Şef Yardımcısı ve Haseki Tıp Dergisi Editörü oldum. 2013-2015 yıllarında Haseki EAH Başhekimi olarak görev aldım. Sağlık Bakanlığı onayı ile 2014’te Çocuk Nefrolojisi ünitemizin Eğitim Kliniği olmasının ardından Klinik Eğitim ve İdari Sorumlusu olarak atandım. 2015-2018 yılları arasında Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesinde Çocuk Hekimi, Medikal Direktör ve Genel Müdür olarak çalıştım. 2016 yılında Profesör ünvanı aldım. Şubat 2018’den itibaren Memorial Bahçelievler Hastanesinde çalışmaktayım.

Belgeler

Özgeçmiş, Diploma ve uzmanlık belgeleri, Bilimsel çalışmalarım, Katılım belgeleri ve Takdir belgelerime aşağıdaki bölümlerden ulaşabilirsiniz.